Jak znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie OC i AC?

Rynek polis komunikacyjnych jest w Polsce bardzo rozbudowany. Wśród wielu możliwości młody kierowca może czuć się pogubiony. Poniżej prezentujemy najczęściej kupowane polisy i wyjaśniamy, które z nich są obowiązkowe.

Polisa ubezpieczeniowa OC – przed czym chroni?

Polisa ubezpieczeniowa odpowiedzialności cywilnej to polisa obowiązkowa, której zadaniem jest ochrona interesów innych użytkowników drogi. W praktyce, jeśli posiadacz polisy spowoduje kolizję, to właśnie jego ubezpieczyciel pokryje podstawowe straty i uszkodzenia mienia. W przypadku braku polisy OC sprawca musi samodzielnie pokryć koszty napraw czy leczenia osób poszkodowanych. Cena polisy OC nie jest stała – na jej wysokość ma wpływ miejsce rejestracji samochodu, ale też wiek posiadacza pojazdu, nagromadzone przez niego zniżki, marka, wiek i pojemność silnika samochodu.

Czym różni się ubezpieczenie OC i AC?

W przypadku wymieniowych polis, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i wymagane przez prawo – polisa ta jest sprawdzana podczas każdej kontroli drogowej, a jej brak wiąże się z dużymi karami finansowymi. Polisa AC (Autocasco) to polisa nieobowiązkowa, dedykowana dla posiadaczy samochodów nowych czy kilkuletnich. Pozwala ona na chronienie bezpośrednio własnego mienia, zarówno przed zniszczeniem, kradzieżą czy całkowitą szkodą. Ubezpieczenie OC/AC warto kupić w pakiecie!

Sprawdź kalkulator OC/AC!

By zaoszczędzić czas i pieniądze, warto wykorzystać kalkulator OC/AC. To proste w obsłudze urządzenie dostępne jest z wysokości przeglądarki internetowej bezpłatnie. Kalkulator, na podstawie wyłącznie dwóch informacji, znajdzie dla nas najkorzystniejsze oferty polisy OC na polskim rynku. Dodatkowo możliwe jest również zakupienie takiej polisy online – to niezwykle wygodne rozwiązanie!