Jaka jest różnica między zawartością alkoholu a poziomem alkoholu we krwi?

Zawartość alkoholu to rzeczywisty procent alkoholu w napoju. Poziom alkoholu we krwi to to, co organizm wchłania i metabolizuje do krwiobiegu. Poziom alkoholu we krwi jest miarą tego, ile alkoholu zostało wchłonięte przez organizm i nie jest powiązany z ilością spożytego. Poziom alkoholu we krwi (BAL) lub stężenie alkoholu we krwi (BAC) odnosi się do ilości etanolu we krwi, która jest zwykle mierzona jako procent objętości.

Jak działają alkomaty/alkoholomierze?

Alkomaty, które można zakupić na alkopatrol.pl służą do pomiaru zawartości alkoholu we krwi (BAC) osoby. Główną ideą tego urządzenia jest to, że mierzy ono zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu podczas wydechu. Istnieją dwa główne rodzaje alkomatów:

1) Alkomaty z ogniwami paliwowymi: Urządzenia te analizują ilość alkoholu w wydychanym powietrzu, mierząc ilość wodoru i tlenu w powietrzu.

2) Alcosensor III Alkomat: To urządzenie mierzy stężenie alkoholu we krwi danej osoby, mierząc przez skórę zawartość alkoholu we krwi.

Obecnie istnieje kilka rodzajów testów na alkohol, które służą do określenia poziomu zatrucia danej osoby. Należą do nich badanie alkomatem i badanie zawartości alkoholu we krwi. Testowanie alkoholu jest tematem intensywnie dyskutowanym, jeśli chodzi o miejsce pracy. Niektórzy twierdzą, że badanie alkoholu powinno być obowiązkowe dla wszystkich pracowników, podczas gdy inni twierdzą, że jest to naruszenie prywatności. Są też tacy, którzy uważają, że pracodawcy nie mogą i nie powinni ingerować w życie osobiste swoich pracowników poza biurem.

 

Alkomat - dlaczego warto sprawdzać poziom alkoholu we krwi

Powinieneś sprawdzić poziom alkoholu we krwi przed prowadzeniem samochodu lub piciem. Możesz skorzystać z tej sekcji, aby podzielić się kilkoma faktami na temat wpływu alkoholu na twoje ciało. Alkohol jest lekiem działającym depresyjnie na centralny układ nerwowy, mózg, serce i wątrobę. Może spowolnić czas reakcji, zaburzyć ocenę sytuacji, spowodować utratę pamięci i zakłócić koordynację. Alkomat to urządzenie mierzące zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest często używany do ustalenia, czy ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu.

W niektórych krajach jest również używany do innych celów, takich jak określenie trzeźwości osób przesłuchiwanych przez organy ścigania, określenie, czy ktoś wypił za dużo na imprezie lub jako wskaźnik spożycia alkoholu w ciągu czas.